بختیاری: برای ایجاد تحول نیازمند مجریان لایق هستیم

رئیس حوزه ریاست قوه قضاییه  گفت: برای ایجاد تحول نیازمند برنامه خوب هستیم اما مهمتر از آن وجود مجری لایق است.

به گزارش ایسنا، سید مرتضی  بختیاری در مراسم تکریم و معارفه روسای مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضائیه با اشاره به سند تحول در قوه قضائیه اظهار کرد: موضوع سند تحول در قوه قضائیه مطرح شد و آیت‌الله رئیسی آن را به عنوان برنامه خود به حضور مقام معظم رهبری ارائه کردند که مورد تایید ایشان قرار گرفت و سرانجام به عنوان منشور هشت‌گانه مطرح شد.

وی تحول در نظام دادرسی را یکی از ارکان تحول دانست و گفت: حتما باید از قضات در این خصوص کمک گرفته شود. تحقق عدالت، استنباط، گرفتن حق و حقوق عامه جزء تکالیف است و وکلا و کارشناسان نیز در آن سهم دارند.

وی افزود: اگر قوه قضاییه بخواهد در سند تحول موفق باشد حتما باید وکلا و کارشناسان حقوقی هم در کنار قوه قضاییه باشند.

رئیس حوزه ریاست قوه قضاییه  گفت: اعتقادم بر این است که باید از جوان‌هایی که تخصص، علم، سوز و علاقه دارند و می‌خواهند کار کنند استفاده کنیم؛ بنابراین باید در کنارشان بوده و به آن‌ها کمک کنیم.

بختیاری با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر جوانگرایی گفت: باید در کنار جوانان باشیم و تجربیات‌مان را خالصانه در اختیار آن‌ها قرار دهیم.

وی تصریح کرد: در خصوص تحولی که رییس قوه قضائیه به دنبال آن هستند باید برنامه و جریان خوبی داشته باشیم و در این راستا نیازمند کمک وکلا، حقوقدانان و کارشناسان هستیم.

رییس حوزه ریاست قوه قضاییه در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای رئیس جدیدمرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضائیه اظهار کرد: برای ایجاد تحول نیاز به برنامه خوب داریم اما مهم‌تر از آن وجود مجری لایق است که خروجی آن به مردم باز خواهد گشت.

 

لینک خبر

 

تصاویر برگزیده

مراکز مشاوره خانواده

ثبت نام کارت شناسایی هوشمند

Powered By DAKFA