سخنان دستیار ویژه رییس جمهور در همایش

دستیار ویژه رییس جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: امید است که با ورود وکلای جدید به عرصه وکالت تعداد 15 میلیون پرونده کاهش یابد.

به گزارش ایسنا، الهام امین زاده در همایش نقش و تاثیر مرکز امور وکلا و کارشناسان قوه قضاییه در حوزه وکالت گفت:  امروز تعدادی از وکلای مسوول و با تقوا و آشنا به وکالت به جامعه معرفی می‌شوند و خوشحالیم که از سوی قوه قضاییه بحث تکریم شان مطرح می شود.

وی با اشاره به لایحه وکالت اظهار کرد: لایحه وکالت زمانی که در معاونت حقوقی بودم مطرح بود و  50 ساعت آنرا بررسی و مطالعه کردیم تا با  تمام دغدغه هایی که داشتیم  لایحه ای تنطیم شود که جامع باشد.


وی افزود: در جلسات صحن علنی هیات دولت تک تک مواد لایحه وکالت مورد بررسی قرار گرفت و  مدنظرمان  بود که با همه دغدغه ها وکلا مصون بمانند و استقلال آنها حفظ شود.

وی افزود: ما این لایحه را به مجلس فرستادیم البته قوه قضاییه هم لایحه ای را خودش فرستاده بود که  در نهایت لایحه دولت روی میز قرار گرفت و قرار شد بررسی شود، اما یکی از آسیب ها این است که لایحه ای که مدتی مسکوت می ماند متوقف می شود و جا دارد این لایحه که زحمات زیادی هم برای آن کشیدیم به نتیجه برسد و جامعه وکالت با قانون به روز وکالت کنند.

امین زاده افزود: ان‌شاء الله با وکلای جدید این تعداد پرونده ها که  15 میلیون پرونده است  کاهش یابد.

وی افزود: قرار نیست در اثر ناآگاهی مردم ما، وکلا ارتزاق کنند لذا  اگر مردم بدانند که در هر خرید و فروش و در هر اجاره ای با یک وکیل دلسوز و مسئول مشورت کنند آثار  قضایی آن کاهش می یابد.  15 میلیون پرونده یعنی 15 ضربدر 4 که خانواده چهار نفره را درگیر می کند لذا بیاییم با حضور  وکلا امنیت اقتصادی جامعه را عملی کنیم.

دستیار رییس جمهور در حقوق شهروندی تصریح کرد: من در خراسان رضوی با وکلایی برخورد کردم که بی نظیر بودند. این وکلای مشهدی در داخل زندان به زندانیان  کمک می کردند و اطلاعات می دادند و افرادی را از اعدام نجات  دادند.من خواهش کردم که خدمات مناسب وکالتی با حداقل قیمت به آنها بدهیم.

امین زاده در پایان گفت: بیمه وکالت را پیگیری کردم در زمانی که معاونت حقوقی بودم ، بسیار مهم است  و باید مدنظر قرار گیرد و   وکالت خانواده  نیز یکی دیگر از موضوعاتی است که نیاز به فرهنگسازی دارد.

منبع : ایسنا

تصاویر برگزیده

ارتباط با مرکز و ارسال پیشنهادات

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ثبت نام بیمه درمان تکمیلی

آخرین مهلت ثبت نام : 24 تیرماه 1398

موارد تعهد و حق بیمه درمان تکمیلی

Powered By DAKFA