احقاق حق، تحقق عدالت و تأمین امنیت از رسالت های بسیار عظیم دستگاه قضایی است

رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: احقاق حق، تحقق عدالت و تأمین و احساس امنیت از رسالت های بسیار عظیم دستگاه قضایی است و باید همه تلاش خود را برای دستیابی به این رسالت ها به کار ببریم.

حجت الاسلام و المسلمین صادق مرادی رئیس کل دادگستری استان خوزستان در جلسه که با حضور حجت الاسلام بهمنش معاون قضایی و نظارت بر دادگاه ها ، غیاثوند معاون راهبردی و حجاریان معاون قضایی و نظارت بر دادسراها و اجرای احکام دادگستری استان ، دانشور رئیس دادگستری ، محمدی دادستان عمومی و انقلاب ماهشهر و قضات دادسرای این شهرستان که در دادسرای ماهشهر برگزار گردید، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر، احقاق حق، تحقق عدالت و تأمین امنیت را از رسالت های بسیار عظیم دستگاه قضایی دانست و عنوان کرد: تحقق عدالت، گسترش عدل، فصل خصومت و اختلاف و تأمین امنیت رسالت بسیار عظیم دستگاه قضایی است که در هرجای کشور باشد مهم و اثر گذار می باشد. و باید همه تلاش خود را برای دستیابی به این رسالت ها به کار ببریم.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه مهم دادسرا در استقرار امنیت و آرامش در جامعه خاطر نشان کرد: دادسرا بخشی از دادگستری است که وظیفه اصلی آن تحقیق و بازجویی و کشف جرم است و در مبارزه با مجرمین، زیاده خواهان، مفسدین و معارضین با قانون و حقوق مردم و همچنین در حفظ نظم و امنیت در جامعه نقش بسیار کلیدی و مؤثری دارد که باید جایگاه آن ارتقاء پیدا کند.

رئیس کل دادگستری خوزستان در ادامه افزود: کار در دادسرا به صورت شبانه روزی است و باید در مجموعه دادسرا همیشه حاضر بود و به آن به عنوان یک کار اداری نگاه نگردد بلکه دادسرا بعنوان اورژانس دستگاه قضایی تعبیر می شود.

حجت الاسلام و المسلمین مرادی هدف از بازدیدها و سرکشی به دادگستری ها و دادسراها را به منظور ارتقاء سطح کیفی آنها دانست و اظهار داشت: هدف از این بازدید ها ، دیدار با همکاران قضایی و اداری و ارج نهادن خدمات و زحمات آنان می باشد و این نظارت ها به منظور مچ گیری نیست و هدف دیگر آن شناسایی نقاط ضعف و قوت آن مجموعه و و برنامه ریزی برای رفع موانع و مشکلات آن ها می باشد که افزایش نظارت ها ارتقاء سطح کیفی و بهبود ارائه خدمات در دستگاه قضایی را تقویت می کند و انتظار می رود که در روند کاری از تمامی ظرفیت های خدماتی ایجاد شده از سوی دستگاه قضایی برای ارائه خدمات هر چه بهتر و مطلوب تر به مردم بیش از پیش استفاده گردد.

در این جلسه نیز حجت الاسلام بهمنش معاون قضایی و نظارت بر دادگاه ها ، غیاثوند معاون راهبردی و حجاریان معاون قضایی و نظارت بر دادسرها و اجرای احکام دادگستری استان به ارائه آمار عملکرد و اعلام نقاط قوت و ضعف و راهکارهای لازم در راستای بهبود عملکرد و رفع نواقص و ایرادات موجود در دادسرای شهرستان ماهشهر پرداختند.

به اشتراک گذاری مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.