اردو‌های کارگاهی کارآموزان قضایی در استان البرز برگزار شد

حسین اعظمی چهاربرج، دبیر شورای تحول دادگستری استان البرز گفت: دادگستری کل استان البرز برای اولین بار در کشور به منظور کاربردی کردن آموزش کارآموزان قضایی، مرکز آموزش بدو خدمت اردو‌های کارگاهی-آموزشی کارآموزان قضایی را طراحی و اجرا کرد.

دبیر شورای تحول دادگستری استان البرز خاطرنشان کرد: در این مجموعه اردوها، پس از ارائه آموزش‌ های عملی و برگزاری کلاس‌ های مرتبط، برنامه ریزی جهت حضور در نهاد‌های مجری یا همکار در اجرای دستورات قضایی صورت پذیرفت، به نحوی که بعد از اتمام پودمان‌ های مرتبط با سرقت یا جعل و استفاده از سند مجعول، کارآموزان در اداره آگاهی حاضر و از نزدیک در جریان نحوه اقدام پلیس بعد از صدور دستورات قضایی قرار گرفتند.

وی اظهار کرد: در این راستا از زندان مرکزی کرج، اجرای احکام مدنی، اداره بهزیستی، اداره پلیس آگاهی، اداره پزشکی قانونی، گمرک پیام و دادگاه خانواده بازدید به عمل آمد.

اعظمی چهاربرج با تاکید بر اینکه کارآموزان در این بازدید‌ ها ابتدا با روسای هر مجموعه جلساتی را برگزار و از کم و کیف فعالیت آن‌ ها اطلاع کسب می‌کنند، گفت: در ادامه با همراهی کارشناسان از بخش‌ های مختلف آن‌ ها بازدید می‌ کنند.

وی با تبیین دستاورد‌های این اقدام اظهار کرد: آشنایی با تقاضا‌های ادارات همکار با دادگستری و اطلاع از مشکلات داخلی آن‌ ها در روند رسیدگی به پرونده‌های قضایی، ایجاد زمینه برای تعامل بهتر در آینده و همچنین اطلاع از تناقض در میان احکام قضایی و بخشنامه‌ های داخلی این مجموعه‌ ها از جمله ثمرات این بازدید‌ ها بوده است.

به اشتراک گذاری مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.