اولین جلسه کمیسیون آموزش و کارآموزی کشوری کارشناسان رسمی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه

به گزارش روابط عمومی مرکز اولین جلسه کمیسیون آموزش و کارآموزی کارشناسان رسمی مرکز با حضور نمایندگان ۸ منطقه آموزشی، معاون کارشناسان و معاون توسعه مدیریت به ریاست دکتر تفکریان و دبیری دکتر سنگبر در روز چهارشنبه ۱۵ تیرماه برگزار گردید.

اهم مصوبات کمیسیون به شرح ذیل است:

۱- جلسات کمیسیون به صورت ماهیانه برگزار خواهد شد و جناب آقای کرمی، معاون محترم توسعه مدیریت مرکز به عنوان عضو افتخاری و مهمان به جلسات دعوت خواهند شد.

۲- از دادستان انتظامی مرکز و دادیاران رسیدگی به تخلفات کارشناسان به عنوان مهمان در جلسات آتی دعوت به عمل خواهد آمد.

۳- از روسای گروه ها و کمیته های تخصصی کارشناسی به فراخور موضوع جهت حضور در جلسات و ایجاد وحدت رویه دعوت به عمل آید.

۴- بنابر توصیه معاونت محترم توسعه مدیریت و تائید اعضا، مصوب شد جلسات آموزش تخصصی کارآموزان به صورت کارگاهی و حضوری برگزار گردد.

۵- در راستای ارتقای نظام آموزش مرکز، طراحی مدل های نوین آموزشی به عنوان کار ویژه کمیسیون تصویب شد.

۶- مصوب گردید کلیه مناطق آموزشی با همکاری استان های زیرمجموعه، پیشنهادات خود در خصوص معیارهای انتخاب اساتید را تا ۱۰ روز کاری به کمیسیون ارایه دهند تا پس از بررسی در جلسه آتی مورد بحث قرار گیرد.

۷- مقرر گردید که مناطق آموزشی با همکاری اعضای خود، سرفصلهای آموزش تخصصی کارآموزان در رشته های راه و ساختمان، امور ثبتی و نقشه برداری، کشاورزی و منابع طبیعی، نفقه و حسابداری و حسابرسی تا ۱۰ روز کاری به کمیسیون ارایه دهند تا پس از بررسی با حضور روسای کمیته های تخصصی در جلسه آتی کمیسیون تصویب گردد. سرفصل های مربوط به سایر رشته ها در جلسات بعدی بحث خواهد شد.

۸- هزینه هر ساعت آموزش تخصصی برای کارآموزان، ۲۰ هزار تومان تصویب شد.

۹- حداقل ساعت آموزشی برای هر صلاحیت ۶ و حداکثر ۸ ساعت تصویب شد.

۱۰- اختصاص حداقل یک نیروی اداری به ازای ۱۵۰ کارآموز، جهت انجام امور آموزش و کارآموزی در هر استان از معاونت توسعه مدیریت و معاونت بازرسی پیگیری شود.

۱۱- تهیه تقویم آموزشی و بانک اساتید در رشته های مختلف با همکاری استان های عضو به عنوان وظایف دبیران مناطق آموزشی تعیین گردید.

 

چهارشنبه ١۵ تیرماه ١۴٠١

به اشتراک گذاری مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.