برگزاری جلسه اولین کارگاه خوانش آراء بین المللی

دو جلسه دیگر  از سلسله جلسات اولین کارگاه تخصصی خوانش آراء بین المللی و درس آموخته های آن توسط کمیسیون بین الملل مرکز وکلا با مشارکت دادبان برگزار شد.

در دومین جلسه از سلسله جلسات اولین کارگاه تخصصی خوانش آراء بین المللی و درس آموخته های آن که با حضور دکتر حمیده برمخشاد، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، رای معروف سرمایه گذاری آقای دیانی که به طرفیت دولت کره جنوبی مطرح شده بود، مورد بررسی و کنکاش قرار گرفت. در ابتدای خلاصه ای از رای و در ادامه آن ایشان به بیان نکات و گرانیگاه های مهم در متن پرونده پرداخت. از جمله موضوعاتی که در این جلسه مطرح شد تبیین مفهوم سرمایه و سرمایه گذاری و شرح ما وقع پرونده پرداخته شد. این جلسه به تاریخ 2 اردیبهشت ماه در دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران برگزار شد.

در سومین جلسه از این کارگاه ها نیز که با حضور دکتر نصرالله ابراهیمی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و عضو کمیسیون بین الملل مرکز برگزار شد به نقد و بررسی رای محکومیت خزانه داری بریتانیادر خصوص تحریم بانک ملت در دادگاه انگلستان پرداخته شد. ایشان ضمن بیان نکات ماهوی این رای به این نکته اشاره داشتند که جامعه وکلا باید با اعتماد به نفس بیشتری پا به عرصه وجود در عرصه بین الملل بگذارد. علی رغم تسلط وکلای خارجی به حقوق داخلی خودشان، باید وکلای داخلی نیز در پرونده های ایرانیان در دادگاه های کشور های خارجی حضور داشته باشند و این حضور فعال زمینه بروز استعداد های زیادی را برای جامعه وکلا مهیا می‌کند. به همین دلیل ایشان عرصه حقوق بین الملل را بیش از آنکه در حوزه حقوق بین الملل عمومی معنا داشته باشد، در حوزه بین الملل خصوصی می‌بیند. از این رو تسلط به محتوای حقوق سایر کشور ها زمینه ساز پیروزی در بسیاری از پرونده های بین المللی است.

برای دیدن فیلم قسمتی از جلسه دوم و سوم لینک های  زیر را دنبال کنید :

https://www.instagram.com/tv/CcqepVIMtMt/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/tv/Cc71E-rPGnu/?utm_source=ig_web_copy_link

 

برای شرکت در جلسات باقیمانده از سلسه جلسات کارگاه خوانش آراء بین المللی و درس آموخته های آن و بهره مندی از تخفیف ویژه وکلا و کارآموزان مرکز به شماره 09104502525 پیام دهید.

dav
dav

 

به اشتراک گذاری مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *