برگزاری هیات های عمومی دیوان عدالت اداری به صورت غیر حضوری

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: معرفی خدمات غیر حضوری مورد توجه قرار گرفته است و هیات‌های عمومی دیوان عدالت اداری غیر حضوری برگزار می‌ شود.

حجت‌ الاسلام و المسلمین بهرامی، رئیس دیوان عدالت اداری که در دیدار با حسین امیری‌ گنجه، مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ سخن می‌ گفت، افزود: سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک نهاد عمومی غیر دولتی می‌ تواند با اتکا به سرمایه بیمه‌ شدگان در جامعه نقش مهمی را در برطرف نمودن دغدغه‌ ها و ایجاد رفاه برای بیمه‌ شدگان و بازنشستگان ایفا نماید.

رئیس دیوان عدالت اداری با توجه به نقش و کارکرد تامین اجتماعی گفت: امروز در دنیا مقوله تامین اجتماعی بسیار مهم است و در کشور ما نیز با تحت پوشش قرار داشتن ۴۲ میلیون نفر از ویژگی و حساسیت خاصی برخوردار است.

وی با اشاره به عملکرد اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ در کاهش آراء اجرای احکام گفت: اقدامات خوبی در روان سازی امور انجام گرفته که این اقدامات قابل تحسین است و باید به سمتی حرکت کنیم که طرح شکایات در دیوان به حداقل برسد.

حجت‌ الاسلام و المسلمین بهرامی با ارز‌یابی شرایط کاری بعد از ویروس منحوس کرونا گفت: شرایطی که پس از بروز ویروس کرونا به وجود آمده نیاز به خدمات غیرحضوری را دو چندان کرده و باید خدمات از این طریق آسان و به صورت غیر حضوری در دسترس آحاد مردم قرار گیرد.

وی تصریح کرد: معرفی خدمات غیرحضوری در سطح قوه قضائیه و دیوان عدالت اداری مورد توجه قرار گرفته است و هیات‌ های عمومی دیوان عدالت اداری غیر حضوری برگزار می‌ شود. این تغییر رویه نسبت به گذشته در ارتقای رضایت مندی مردم و اثر بخشی آن تاثیر فراوانی دارد.

بهرامی ضمن اعلام آمادگی دیوان عدالت اداری برای تقویت تعامل با سازمان تامین اجتماعی و کاهش مراجعان گفت: معتقدیم که فلسفه وجودی دیوان عدالت اداری آن است که هر کسی حقی را مطالبه می‌کند، اگر بر مبنای قانون؛ شرایط احراز آن حق را داشته باشد، باید به آن برسد.

رئیس دیوان عدالت اداری با توجه به واکاوی شکایات مردمی گفت: سازمان تامین اجتماعی می‌ تواند با برنامه‌ریزی، تغییر رویه‌ ها و شفاف‌ سازی برخی از قوانین؛ نحوه برخورداری از مزایایی بیمه‌ ای را به جامعه مخاطبان اعلام کند و کارفرمایان و بیمه‌ شدگان ضمن آگاهی از شرایط و نحوه ارائه خدمت به درستی و با شفافیت در سامانه‌ ای که در دسترس سازمان و دیوان عدالت اداری باشد، ثبت نمایند. به طور قطع با چنین رویکردی در آینده با کاهش مراجعات رو به‌ رو خواهیم بود.

در ادامه این دیدار حسین امیری‌ گنجه، مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ ضمن ارائه عملکرد اداره حقوقی اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ در خصوص آمار پرونده‌ های اجرای احکام گفت: طی اسفند ماه سال ۱۳۹۸ لغایت آبان ماه سال جاری (۱۳۹۹) از مجموع ۹۵۰ پرونده اجرای احکام در سطح اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ ۶۸۰ پرونده مختومه گردید.

امیری‌ گنجه افزود: طی چند ماهه اخیر جهش بسیار بلندی در کاهش پرونده‌ های حقوقی صورت گرفت و طی آبان ماه سال جاری ۱۶۰ فقره پرونده اجرای احکام مختومه شد.

وی با اشاره به تلاش‌ های اداره کل غرب تهران بزرگ در کاهش پرونده‌ های اجرائی احکام گفت: کارگروهی متشکل از معاونت تعهدات بیمه‌ ای و اداره حقوقی غرب تهران بزرگ تشکیل شد و با استفاده از ظرفیت‌ های موجود، افزایش نیروی انسانی، زمان کاری و حضور موثر در شعب؛ ضمن به حداقل رساندن زمان رسیدگی به پرونده‌ های اجرای احکام، رضایت مندی بیمه‌ شدگان و کارفرمایان را نیز ارتقا بخشیدیم.

مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ تاکید کرد: از مجموعه پرونده‌ های اجرای احکام ۴۷۱ پرونده تا پایان سال ۱۳۹۸ در دست اقدام بوده که هم‌ اکنون به کمتر از ۲% رسید و مختومه شده است. از ابتدای سال ۱۳۹۹ لغایت آبان ماه ۱۳۹۹ تعداد ۴۴۰ فقره پرونده اجرای احکام به اداره کل غرب تهران بزرگ ارسال شده که هم‌ اکنون از این تعداد به کمتر از ۲۷۰ پرونده کاهش یافته که بنا داریم طی ماه‌ های آینده این تعداد را به صفر برسانیم.

مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ در خصوص اجرای طرح ملی ۳۰۷۰ گفت: طرح سی هفتاد رسالتی مهم است که با توجه به گستره و فضای سازمان به لحاظ افزایش ذینفعان که از مرز ۴۲ میلیون نفر در حال گذر است و در استان نیز به حدود ۴ میلیون نفر رسیده است؛ نیازمند نگاهی ویژه است.

امیری‌ گنجه ادامه داد: نمی‌ توان با نگاه و روش گذشته نسبت به سازمانی که هر روز در معرض تغییر است، کار‌های مثبت انجام داد. مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی با ایجاد این طرح و تدوین و ابلاغ آن به استان‌ ها به عنوان ۳۰۷۰ یعنی ارائه ۳۰ خدمت غیر حضوری این سازمان به ذینفعان؛ گامی بزرگ در غیر حضوری کردن خدمات سازمان تامین اجتماعی برداشته است.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی به علت وجود مشکلات و تورم، سازمان تامین اجتماعی تصمیم گرفت عزمی جدی برای کاهش مراجعات ارباب رجوع داشته باشد، افزود: این طرح که برای کاهش حضور ارباب رجوع به شعب و راحتی و تسهیل دسترسی به خدمات حضوری سازمان به صورت غیر حضوری راه‌اندازی شده؛ دو استراتژی را دنبال می‌ نماید.

مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ با بیان اینکه یکی از استراتژی‌ های این طرح، بقای سازمان است، افزود: الزامات تاریخی و تجربی تامین اجتماعی حاکی از این است که سازمان برای بقای خود در این برهه که همه به سمت الکترونیکی شدن پیش می‌ روند، باید این طرح را اجرائی کند.

به اشتراک گذاری مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.