رئیس دستگاه قضائی خوزستان: ۳ باند مدعی نفوذ در دستگاه قضایی خوزستان منهدم شدند

رئیس دستگاه قضائی خوزستان گفت: سه باند جعل اسناد رسمی، جعل الکترونیکی و کلاه‌ برداری و مدعی نفوذ در دستگاه قضائی این استان شناسایی و منهدم شدند. حجت الاسلام و المسلمین صادق مرادی اظهار کرد: دستگاه قضائی در مسیر تحول خود، در حال برخورد جدی و بدون اغماض با تخلفات درون دستگاهی است و اکنون بیش از هر زمان دیگری، عزم خود را برای مبارزه با فساد جزم کرده است. وی تأکید کرد: در پنج ماه اخیر حفاظت و اطلاعات دادگستری خوزستان سه باند جعل اسناد رسمی، جعل الکترونیکی و کلاه‌ برداری و مدعی نفوذ را در دستگاه قضائی خوزستان شناسایی و منهدم کرد.

رئیس دستگاه قضائی خوزستان تشریح کرد: باند اول اقدام به جعل اسناد رسمی کرده بود و باند دوم جعل الکترونیکی در شبکه CMS دادگستری انجام می‌ داد و باند سوم نیز کلاه‌ برداری ، اخاذی و مدی نفوذ بوده‌ اند که متأسفانه تعدادی از پرسنل ناجا، دادگستری، اداره ثبت و اسناد و وکیل بوده‌ اند که در یک اقدام ضربتی شناسایی و دستگیر شده‌ اند. مرادی بیان کرد: در این اقدامات ۳۳ نفر از این افراد جرم آنان رشوه، تشکیل شبکه ارتشاء، جعل اسناد رسمی، اخاذی، اعمال نفوذ، انتقال مال غیر، جعل و سرقت اسناد رسمی و زمین‌ خواری بوده که وفق مقررات با آنان برخورد شد.

وی تصریح کرد: افرادی که با اقدامات مجرمانه به اعتماد عمومی مردم نسبت به دستگاه قضائی آسیب می‌رسانند با برخورد قاطعانه و بدون اغماض مواجه خواهند شد. رئیس دادگستری خوزستان گفت: از مردم درخواست می‌ شود که در صورت مواجهه و مشاهده افراد سودجو و زیاده‌ خواه تحت هر عنوان و در هر سمت و منصبی مراتب را فورا به اطلاع حفاظت و اطلاعات دادگستری استان اعلام کنند و در دام این کلاه‌ برداران قرار نگیرند.

به اشتراک گذاری مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.