رونمایی از دو کتاب با موضوع تدابیر قضایی مقام معظم رهبری

سازمان قضایی نیروهای مسلح، در این آیین که با حضور رئیس دفتر نظامی مقام معظم رهبری و جمعی از مقامات قضایی و لشگری با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: نیروهای مسلح متکی بر قدرت و قوت هستند و حاکمیت باید اندیشه‌ های نابی برای قضاوت آن‌ ها داشته باشد.

حجت‌ الاسلام‌ و المسلمین بهرامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت پیروی از قانون بیان کرد: امام امت و مقام معظم رهبری این چنین به ما یاد داده‌ اند که قانون، ملاک عدالت است و قانونگرایی در قوه قضاییه اهم امور است و خلاف عدالت آن است که خلاف قانون عمل شود.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: امروز در سازمان قضایی نیروهای مسلح از دو کتاب رونمایی خواهد شد که کار زیادی برای تألیف آن ها انجام شده است.

حجت‌ الاسلام و المسلمین بهرامی با بیان اینکه از خواندن این دو کتاب به وجد آمده، تصریح کرد: این کتاب‌ها چراغ راهی برای مراجع قضایی نظامی است و در نوع خود کم نظیر است و امیدواریم چراغ راهی باشد برای ما که می‌خواهیم عدالت را در میان نیروهای مسلح پیاده کنیم.

گفتنی است، کتاب «تبیین اندیشه و تدابیر قضایی مقام معظم رهبری» به همت دفتر آموزش و پژوهش معاونت قضایی و حقوقی سازمان قضایی نیروهای مسلح در شش فصل و ۲۹۱ صفحه به کوشش محمدهادی توکل پور تهیه و تدوین شده است.

همچنین کتاب «فرامین امام خامنه‌ ای فرماندهی معظم کل قوا ناظر بر رسیدگی‌های دادسرا و دادگاه‌ های نظامی» در ۹ گفتار حاوی دستورات و تدابیر معظم له در حوزه دادرسی نظامی از سال ۱۳۶۹ تا ۱۳۹۸ است.

به اشتراک گذاری مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *