زندان میدان عملیات گروه‌های جهادی در امر یارگیری برای اسلام و انقلاب است

محمدمهدی حاج محمدی، رئیس سازمان زندان‌ ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در دیدار با گروه‌ های مردمی خراسان شمالی گفت: کمک برای آزادی زندانیان امر مهمی است؛ اما مهمتر از آن استمرار حمایت از زندانی پس از آزادی با تامین شغل و پذیرش اجتماعی است.

رئیس سازمان زندان‌ ها خاطرنشان کرد: قرارگاه شهید لاجوردی با هدف سامان دهی و ایجاد امکان حضور گسترده گروه‌ های مردمی در قامت مددکاران دلسوز در زندان‌ها تشکیل می‌ شود تا بتوانیم از این ظرفیت عظیم مردمی برای رفع مشکلات و دستگیری از زندانیان به عنوان بخشی از شهروندان جامعه بهره‌ مند شویم.

وی با اشاره به برکات فعالیت ۷ماهه گروه‌های جهادی و مردمی در زندان‌ ها گفت: زندان میدان عملیات گروه‌ های جهادی در امر دستگیری و یارگیری برای اسلام و انقلاب است.

وی با اشاره به بخشنامه رئیس قوه قضائیه مبنی بر مشارکت گروه‌های مردمی در زندان‌ها گفت: فضا برای کار و فعالیت گروه‌ های مردمی در زندان‌ها مهیاست و ماحصل این همکاری‌ های مشترک این است که می‌ خواهیم در زندان‌ ها اتفاقات خوبی بر اساس فعالیت‌ های فرهنگی و تربیتی با هدف کمک به زندانیان و خانواده‌ های آنان صورت گیرد.

در این جلسه که با حضور رئیس کل دادگستری و دادستان مرکز استان خراسان شمالی و نمایندگان تشکل‌ های مردمی برگزار شد؛ پیشنهادات و راهکار‌های نحوه همکاری گروه‌های جهادی با زندان‌ها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

تعیین چارچوب و ضوابط نحوه همکاری ها، رفع موانع فعالیت گروه‌های جهادی و حمایت نهاد‌های اجرایی و قضایی استان خراسان شمالی از مهم‌ترین پیشنهادات در سخنان نمایندگان گروه‌ های مردمی بود.

به اشتراک گذاری مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *