سلامت عدالت

گزارش تصویری

مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه به پاس قدردانی از جانفشانی‌های کادر درمان میز مشاوره حقوقی به صورت رایگان برپا کرد.

مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه بر اساس ماده ۱۸۷ قانون برنامه سوم توسعه تشکیل شد.
این ماده صریحا اشاره دارد که فلسفه تشکیل مرکز دو رکن اساسی است، اول «اعمال حمایت‌های لازم حقوقی و تسهیل دستیابی مردم به خدمات قضائی» و دوم «حفظ حقوق عامه».

لذا همانگونه که در اظهارات مسئولین مرکز وکلای قوه قضائیه مشهود است یکی از برنامه هایی که در دوران توسعه مرکز(پس از انتصاب جناب آقای عبدلیان پور) در دستور کاریشان قرار گرفته، انجام امور عام المنفعه و افزایش دامنه فعالیتهای مرکز در مقوله نقش آفرینی اجتماعی است.

خدمت میز مشاوره حقوقی، نوعی از مشاوره حقوقی است که طی آن وکیل به مخاطب خود در خصوص معضل یا چالش‌های حقوقی وی راهنمایی میدهد و حتی در مواردی لایحه ای تنظیم میشود و… تا شخصی که از این خدمت استفاده مینماید با علم و آگاهی اقدام مناسب برای امور حقوقی خود را انجام دهد.
یکی از جوامع هدف مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه برای ارئه این خدمت کادر درمان که در بیمارستانها مستقر هستند میباشد.

از همین رو ریاست مرکز به همراه معاونان و مدیران مرکز وکلا در حرکتی قابل تحسین به بیمارستان امام خمینی (ره) که از جمله بیمارستانهای جهادگر در خط مقدم مبارزه با کرونا بود رفتند و به ارائه مشاوره حقوقی برای کادر درمان مشغول شدند.
در این رویداد تعداد قابل توجهی ، پزشک، پرستار، نیروی خدماتی بیمارستانی و… از این خدمت بهره بردند.

لازم به ذکر است که در حاشیه این رویداد، نشستی صمیمی میان ریاست مرکز وکلای قوه قضائیه و برخی مسئولین عالی رتبه وزارت بهداشت نظیر ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی، مدیر کل حقوقی وزارت بهداشت و… برگزار شد که طی آن ریاست مرکز و برخی مسئولین وزارت بهداشت صحبت هایی پیرامون موضوعات مرتبط با نشست را بیان داشتند. از جمله موارد مورد تاکید رئیس مرکز استمرار برنامه‌های این چنینی در سطح گسترده‌تر و در سراسر کشور بود. وی تصریح کرد که مرکز برنامه ریزی هایی مدون و گسترده برای ارائه این نوع از خدمات برای سراسر بیمارستانهای کشور دارد.
همچنین رئیس بیمارستان امام خمینی اظهار داشت که دریافت این خدمات موجب نشاط و خرسندی کادر درمان میگردد و این نشاط به صورت مستقیم به بیماران منتقل خواهد.

در پایان امید است با استمرار اینگونه اقدامات شاهد گسترش دسترسی سهل و همگانی تمام آحاد جامعه به خدمات حقوقی باشیم.
۱۴۰۱/۰۱/۱۶

روابط عمومی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه

به اشتراک گذاری مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.