مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی چیست؟

مشاوره حقوقی به ارائه مشورت در مورد یک موضوع حقوقی و قضایی به صورت شفاهی، کتبی و یا آنلاین اشاره دارد، که بر قواعد تصمیم گیری شخص حقیقی یا حقوقی مشاوره گیرنده تاثیر می‌گذارد.

 

مشاور حقوقی به چه کسی می‌گویند؟

مشاور حقوقی شخصی است که دارای پروانه وکالت است و یا تحصیلات و مطالعات حقوقی دارد و در هنگام مواچهه با موضوعات، به تجزیه و تحلیل دقیق قوانین و مقررات مرتبط با موضوع می پردازد و راه حل و یا فرایندی جهت پیگیری موضوع به مخاطب ارائه می نماید.

 

مشاورت حقوقی و قضایی در مرکز

مرکز وکلا کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده به طرق مختلفی اقدام به ارائه مشاوره حقوقی به مخاطبان خدمات حقوقی و قضایی می‌نماید که به شرح ذیل است:

 

ارتباط با صنعت

دفتر ارتباط با صنعت اقدام به ارائه مشاوره حقوقی در حوزه مسائل حقوقی کسب و کارها به نهاد ها، صنوف و سازمان می پردازد و مبادرت به پیگیری امور حقوقی آن‌ها می‌ورزد.

 

معاضدت

در واحدهای ارشاد و معاضدت نیز با توجه به ماهیت مخاطبان، مشاوران حقوقی اقدام به بررسی موضوعات مطروحه و تشخیص و ارائه راه حل حقوقی می‌نمایند. این مهم هم از طریق حضور در واحدهای ارشاد و معاضدت قضایی در محاکم و هم از طریق سامانه 129 محقق می‌گردد که در آن وکلا و قضات با تجربه امر مهم و حساس مشاورت حقوقی و قضایی را بر عهده دارند.

 

دادسرا و محاکم انتظامی

در زمانی که مردمی در راستای احقاق حقوق خود اقدام به پیگیری انتظامی می‌نمایند، در این حالت متخصصان حقوقی در راستای پیشبرد امور و کمک به مخاطبان، اقدام به ارائه مشاوره حقوقی می‌نمایند.

به اشتراک گذاری مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.