مرکز وکلا در تمامی اقدامات خود اجرای نص صریح قانون و رعایت حقوقی ملت را مد نظر خواهد داشت

نشست صمیمانه ریاست مرکز وکلا با اصحاب رسانه برگزار شد:

به مناسبت گرامی داشت روز خبرنگار نشست صمیمانه ریاست مرکز وکلا،کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه با خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار شد.
با توجه به پرسش خبرنگاران در خصوص اعلام نتایج آزمون فوق العاده وکالت، ریاست مرکز مجدداً اعلام و تاکید کردند که مرکز وکلا بنابر وظیفه ی قانونی خود اقدام به برگزاری آزمون وکالت نموده است. لکن مجری آزمون بخش دیگری بوده و اصولا اعلام نتایج بر عهده ی مجری آزمون است.

ایشان اظهار داشت، قطعاً مخاطب قانون تسهیل صرفاً مرکز وکلا نبوده و کلیه ی نهادها و مراجع مندرج در قانون موصوف مخاطب این قانون محسوب می گردند. به همین جهت اجرای قانون می بایست با دقت عمل و مطابق با موازین و مصالح جامعه باشد و مرکز وکلا به عنوان نهاد ملی خدمات حقوقی دو موضوع را در تمام اقدامات خود مد نظر قرار داده و می دهد: اول اجرای نص قانون و دوم رعایت حقوق مردم. لذا مرکز نیز علاقه مند و پی گیر است تا نتایج آزمون وکالت که مورد تاکید ریاست محترم قوه قضاییه نیز بوده است،سریع تر اعلام گردد. ایشان با اشاره به این که اولویت مرکز اجرای صریح و دقیق قانون است، اظهار داشت: ما از هر حُکم قانونی تبعیت کرده و با تمام توان پس از اعلام نتایج به وظیفه قانونی خود عمل خواهیم کرد.

به اشتراک گذاری مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.