همایش نکوداشت پژوهش

همایش نکوداشت پژوهش در مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه مورخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ برگزار شد. در این مراسم جناب آقای عبدلیان پور رئیس محترم مرکز وکلا، جناب آقای حجة الإسلام والمسلمین دکتر هادی رئیس محترم پژوهشگاه قوه قضائیه و سرکار خانم دکتر آزاد نماینده محترم مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

در ابتدای این همایش جناب آقای دکتر فلاحیان مسئول اداره ی آموزش و پژوهش مرکز از عملکرد آموزش و پژوهش در دوره ی تحولی گزارشی را ارائه نمودند و به برنامه های این اداره در دوره ی توسعه نیز اشاراتی داشته اند.

 

در ادامه جناب آقای حجة الاسلام دکتر هادی به ایراد سخنرانی پرداختند و نکاتی را راجع به وکالت و جایگاه در دادرسی منصفانه بیان نمودند از جمله اینکه:

«موضوع وکالت یکی از ارکان دادرسی منصفانه است. دادرسی منصفانه بدون وکالت امکان‌پذیر نیست. جایگاه وکیل و تضمین حق دسترسی به وکیل در اسناد داخلی و اسناد بالادستی تصریح شده است. دسترسی به وکیل و حضور وکیل در دادگاه‌ها نه تنها یک حق بلکه اصلی حقوقی است.»

 

سپس جناب آقای عبدلیان پور ضمن خوشامد گویی و خیر مقدم خدمت مدعوین محترم و تشکر از اداره ی آموزش و پژوهش مرکز، نکاتی چند راجع به گسترش پژوهش اظهار داشتند از جمله اینکه:

«استفاده از همه ظرفیت‌‌ها برای گسترش پژوهش، وجه تمایز مرکز وکلا از نهاد موازی می‌شود. پژوهش برای من بسیار مهم است و از اولین افرادی بودم که از پژوهشگران دعوت کردم و به جد تاکید کردم که این موضوع در مرکز پیگیری شود.»

 

در آخر سرکارخانم دکتر آزاد از حقوق زنان در جامعه نکاتی را بیان داشتند.

 

در پایان این مراسم کتب برتر رونمایی و از آثار پژوهشی برتر استان ها و سمینار های برگزیده تقدیر به عمل آمد.

 

همایش نکوداشت پژوهش

همایش نکوداشت پژوهش

همایش نکوداشت پژوهش

همایش نکوداشت پژوهش

به اشتراک گذاری مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.