همکاری پژوهشی | چاپ کتاب

مقدمه

به منظور تحقق ماموریت‌های محوله و دستیابی به اهداف راهبردی در حوزه تقویت امور پژوهشی در قلمرو حقوقی و قضایی، مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده در حوزه‌های تدوین، اصلاح و به روز رسانی مقررات، نقش‌آفرینی فعال در اصلاح و تصویب قوانین مربوط به حوزه عملکرد مرکز، برگزاری رویدادهای پژوهشی با موضوعات به روز حقوقی، قضایی و کارشناسی اعلام آمادگی همکاری نموده است و  همچنین با اتخاذ رویکرد مسئله محوری از امور پژوهشی حمایت می‌نماید.

 

حمایت از آثار پژوهشی

از جمله فعالیت‌های مرکز در این حوزه حمایت و چاپ کتب، آثار و مقالات علمی و پژوهشی می‌باشد. فرایند بررسی آثار پژوهشی بدین صورت است که در گام اول، انطباق آثار ارسالی با محورهای پژوهشی انتشارات مرکز مورد بررسی قرار می‌گیرد. در صورت انطباق آثار با محورهای پژوهشی در ادامه، آثار با توجه به اینکه کتاب هستند و یا مقالات، مطابق چارچوب نگارشی مرکز، مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

در صورت منطبق بودن اثر با چارچوب نگارشی مرکز، در گام بعد با توجه به کتاب یا مقاله بودن آن به صورت بی‌نام سازی شده به داوران مرتبط با حوزه جهت بررسی و داوری ارجاع داده می‌شود. در نهایت در صورت تایید داور/ داوران، با انجام هماهنگی‌های لازم و با مولف و نویسنده اثر، نحوه حمایت از آثار مشخص شده و وارد مرحله چاپ و بهره‌برداری می‌شود.

 

طرح‌های پژوهشی

از جمله طرح‌های پژوهشی انجام شده و یا در حال اجرا در مرکز می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • مطالعه تطبیقی مسئولیت اجتماعی وکلا
  • مطالعه تطبیقی تضمین کیفیت خدمات حقوقی و استانداردهای حرفه ای وکلا
  • آسیب‌شناسی و ارائه مدل مطلوب نظام وکالت و نظام کارشناسی رسمی
  • ارائه چارچوب مدل مطلوب نظام صنفی با رویکرد اقتصادی
  • آسیب‌شناسی فرایند محاسبه و اخذ مالیات از وکلا
  • مطالعه تطبیقی نحوه دریافت حق الزحمه وکلا

 

کتب چاپ شده

از جمله کتاب‌های چاپ شده در مرکز می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

آثار پژوهشی مرکز وکلا

به اشتراک گذاری مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.