وکیل از مهم ترین ارکان توسعه توسعه قضایی و عدالت اجتماعی است

رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه استان خوزستان:

وکیل از مهم ترین ارکان توسعه توسعه قضایی و عدالت اجتماعی است

سیلاوی گفت:

که شأن وکیل به خودی خود محترم می باشد و در ضمیر تک تک افراد جامعه محترم شمرده می شود اما متأسفانه کسانی هستند که نمی خواهند این شأن را ببینند

عبدالوهاب سیلاوی در آئین تحلیف کارآموزان وکالت قوه قضائیه ورودی 96 استان خوزستان که پنج شنبه هفتم اسفندماه با حضور رئیس دادگستری استان و معاون علمی و پژوهشی سازمان بسیج حقوقدانان کشور همزمان با میلاد باسعادت امیرالمؤمنین (ع)، روز پدر و روز وکیل در سالن اجتماعات دادگستری استان خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: وکالت، قدیمی ترین نهاد مدنی در دوران بشر است، از یونان تا روم باستان تا اسلام و حال حاضر، وکالت نهاد بسیار مقدسی در بین جوامع بشری بوده است..

رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه استان خوزستان ادامه داد: در فقه اسلامی، باب خاص وکالت است، هرچند که در صدر اسلام و در حکومت های متعدد اسلامی نهادی بعنوان وکالت نبوده اما امری متداول و مورد توصیه و تأکید و احترام در اسلام بوده و است.

سیلاوی افزود: اولین تشکیلات وکالت در دوران امپراتوری عثمانی بوده، در دوران مشروطیت و تا به امروز وکالت مورد اهتمام قانونگذار بوده است.

وی بیان کرد: همه بر این اذعان می کنیم که وکالت، یک امر حکومتی است چرا که در راستای عدالت و تحقق عمومی آن در سطح جامعه می باشد.

سیلاوی با بیان اینکه وکیل در وجدان عمومی مردم محترم است گفت: وکیل دارای شأن والایی است، اولین لایحه ای که بعنوان لایحه وکالت تصویب شد در آخرین ماده توسیه شده که شورای عالی قضایی می تواند وکلایی که سابقه وکالت درجه یک دارند را بعنوان قاضی بپذیرند و سوابق وکالت را بعنوان سوابق قضایی پذیرفته شود، این یعنی، وکیل هم شأن قاضی معرفی می کند.
رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه استان خوزستان عنوان کرد: دستور العمل ریاست محترم قوه قضائیه این را به ما می گوید که وکیل از ارکان مهم توسعه کشور در راستای توسعه قضایی و توسعه عدالت اجتماعی است.

سیلاوی با اشاره به حمایت همیشه رئیس دادگستری خوزستان از مجموعه مرکز وکلای استان گفت: انصافا در دوران جدید قوه قضائیه، اهتمام ویژه ای به امر وکالت شده است، آقای مرادی همیشه مجموعه مرکز وکلای استان را مورد محبت خود قرار داده اند و همیشه تلاش کردند که روز به روز شأن وکیل از سوی همکاران حوزه قضایی بیشتر به جا آورده شود، البته که شأن وکیل به خودی خود محترم می باشد و در ضمیر تک تک افراد جامعه محترم شمرده می شود اما متأسفانه کسانی هستند که نمی خواهند این شأن را ببینند.

به اشتراک گذاری مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.