چهارمین جلسه از سلسله جلسات اولین کارگاه تخصصی خوانش آراء بین المللی

چهارمین جلسه از سلسله جلسات اولین کارگاه تخصصی خوانش آراء بین المللی و درس آموخته های آن توسط کمیسیون بین الملل مرکز وکلا با مشارکت دادبان برگزار شد.

در این دوره که با حضور اساتید شاخص و مطرح حقوق بین الملل در حال برگزاری است، برای اولین بار آراء مهم و دعاوی بین المللی در حال نقد و تشریح می‌باشد و ضمن بررسی این آراء به بیان موضوعاتی حول محور رای مطروحه پرداخته شد.

در ابتدای جلسه سرکار خانم هانیه خانی به بیان خلاصه از رای مورد نظر پرداخته و پس از آن استاد مدعو، جناب آقای دکتر مجتبی اصغریان، به تفصیل رای مورد نظر را شرح دادند. در خلال و انتهای جلسه نیز سرکار خانم دکتر زهرا فریور، به عنوان دبیر جلسه به بیان پرسش ها و نکات تکمیلی پرداختند.

آقای دکتر اصغریان با توجه به این نکته که قرارداد های BIT بیش از آنکه حقوق بین الملل خصوصی باشد، حقوق بین الملل عمومی را درگیر می‌کند به تفسیر رای مورد نظر پرداخت و سرمایه گذاری و سرمایه پذیری در کشور های مختلف و امکان داوری آن در مراجع بین المللی را مورد بررسی قرار داد. همچینین در خلال صحبت ها سرکار خانم دکتر فریور درباره امکان سنجی ایران به عنوان پایگاه داوری بین المللی در خاورمیانه و قدمت تاریخی نهاد داوری در ایران نکاتی را مطرح و دوربرد این امر مهم را نیازمند ظرفیت سازی در بلند مدت دانستند.

برای دیدن فیلم قسمتی از جلسه لینک زیر را دنبال کنید :

https://www.instagram.com/tv/Cdf9cSErt25/?utm_source=ig_web_copy_link

 

برای شرکت در جلسات باقیمانده از سلسه جلسات کارگاه خوانش آراء بین المللی و درس آموخته های آن و بهره مندی از تخفیف ویژه وکلا و کارآموزان مرکز به شماره 09104502525 پیام دهید.

به اشتراک گذاری مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.