اخبار قضائي شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۶:۵۱ ق.ظ

زندان ميدان عمليات گروه‌هاي جهادي در امر يارگيري براي اسلام و انقلاب است

محمدمهدی حاج محمدی، رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در دیدار با گروه‌های مردمی خراسان شمالی گفت: کمک برای آزادی زندانیان امر مهمی است؛ اما مهمتر از آن استمرار حمایت از زندانی پس از آزادی با تامین شغل و پذیرش اجتماعی است.

رئیس سازمان زندان‌ها خاطرنشان کرد: قرارگاه شهید لاجوردی با هدف سامان دهی و ایجاد امکان حضور گسترده گروه‌های مردمی در قامت مددکاران دلسوز در زندان‌ها تشکیل می‌شود تا بتوانیم از این ظرفیت عظیم مردمی برای رفع مشکلات و دستگیری از زندانیان به عنوان بخشی از شهروندان جامعه بهره‌مند شویم.

وی با اشاره به برکات فعالیت ۷ماهه گروه‌های جهادی و مردمی در زندان‌ها گفت: زندان میدان عملیات گروه‌های جهادی در امر دستگیری و یارگیری برای اسلام و انقلاب است.

وی با اشاره به بخشنامه رئیس قوه قضاییه مبنی بر مشارکت گروه‌های مردمی در زندان‌ها گفت: فضا برای کار و فعالیت گروه‌های مردمی در زندان‌ها مهیاست و ماحصل این همکاری‌های مشترک این است که می‌خواهیم در زندان‌ها اتفاقات خوبی بر اساس فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی با هدف کمک به زندانیان و خانواده‌های آنان صورت گیرد.

در این جلسه که با حضور رئیس کل دادگستری و دادستان مرکز استان خراسان شمالی و نمایندگان تشکل‌های مردمی برگزار شد؛ پیشنهادات و راهکار‌های نحوه همکاری گروه‌های جهادی با زندان‌ها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

تعیین چارچوب و ضوابط نحوه همکاری ها، رفع موانع فعالیت گروه‌های جهادی و حمایت نهاد‌های اجرایی و قضایی استان خراسان شمالی از مهم‌ترین پیشنهادات در سخنان نمایندگان گروه‌های مردمی بود.

انتهای پیام/