اطلاعيه‌ها دوشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۸:۵۲ ق.ظ

قابل توجه داوطلباني که قصد انتخاب حوزه قضايي را دارند

قابل توجه داوطلباني که قصد انتخاب حوزه قضايي را دارند

قابل توجه داوطلبانی که قصد انتخاب حوزه قضایی را دارند:

۱- داوطلبان حق انتخاب کلیه حوزه‌های قضایی استان محل قبولی خود را داشته و محدودیتی بابت تعداد حوزه قضایی دارای اولویت خود ندارند. اما دقت نمایند در صورت قبولی مکلف به تاسیس دفتر و اشتغال در محل قبولی خواهند بود. لذا صرفا حوزه قضایی را انتخاب کنید که امکان سکونت و اشتغال در آن حوزه برای شما فراهم است، امکان انتقال بعدی بسیار بسیار محدود و در موارد فوق العاده خاص تنها مطابق دستورالعمل کارآموزی امکان پذیر است.

۲- چنانچه از استانی که در آن پذیرفته شده اید رضایت دارید با توجه به بند ۱ حوزه قضایی مورد نظر را انتخاب کرده و  درخواست انتقال ثبت نفرمایید.


۳-اگر درخواست انتقال ثبت  و پذیرفته شود، اولویت قبلی شما منتفی است و در استان جدید انتخاب حوزه خواهید کرد. این امر غیر قابل بازگشت خواهد بود لذا در ثبت درخواست انتقال دقت نمایید.
همچنین اگر درخواست انتقال شما پذیرفته نشود، در یکی از حوزه های قضایی استان محل پذیرش قبلی خود بر اساس اولویت‌های اعلامی خود و نمره شما جایابی خواهید شد.

۴- همانطور که در اطلاعیه اولیه تذکر داده شد لازم است در ثبت حوزه قضایی و انتقال دقت بفرمایید امکان ویرایش بعدی وجود ندارد لذا به این منظور با پشتیبان تماس نگیرید. پس از اتمام ثبت درخواست‌ها در تاریخ ۲۸ شهریورماه به کلیه داوطلبان مهلت داده می‌شود تا صرفا برای یک مرتبه اولویت‌های انتخابی خود را در صورت تمایل ویرایش نمایند. بدیهی است داوطلبان امکان رفع اشکالات و اشتباهات احتمالی را در آن مهلت خواهند داشت و این فرصت غیر قابل تمدید خواهد بود.

۵- لیست حوزه های قضایی مناطق محروم قابلیت افزایش ندارد. 

۶- مرکز وکلا از ارائه مشاوره در تعیین حوزه قضایی و یا انتخاب مقصد انتقال معذور است و ضروری است هر داوطلب مطابق شناخت خود یا آشنایان از حوزه‌های قضایی مختلف تصمیم گیری نماید.

۷- نتایج رسیدگی به اعتراض ها (بجز بخشی از ایثارگران که پاسخ استعلام مجدد آنها واصل و به آن‌ها اعلام شده است) هنوز اعلام نشده فلذا این افراد امکان انتخاب حوزه قضایی یا ثبت درخواست انتقال ندارند. بدیهی است در صورت پذیرش بعدی اعتراض ایشان دقیقا مشابه همین فرایند در اختیار ایشان نیز قرار خواهد گرفت و متناسب با نمره خود جایابی خواهند شد. در این صورت با توجه به افزایش تعداد قبول شدگان، ظرفیت هم به همان تعداد افزایش یافته و از این منظر مشکلی از حیث تکمیل ظرفیت برای معترضین وجود ندارد.