اخبار مرکز شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۹:۰۵ ق.ظ

همایش نکوداشت پژوهش در مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه

همایش نکوداشت پژوهش در مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه

همایش نکوداشت پژوهش در مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه مورخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ برگزار شد.

در این مراسم جناب آقای عبدلیان پور رئیس محترم مرکز وکلا، جناب آقای حجة الإسلام والمسلمین دکتر هادی رئیس محترم پژوهشگاه قوه قضائیه و سرکار خانم دکتر آزاد نماینده محترم مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

در ابتدای این همایش جناب آقای دکتر فلاحیان مسئول اداره ی آموزش و پژوهش مرکز از عملکرد آموزش و پژوهش در دوره ی تحولی گزارشی را ارائه نمودند و به برنامه های این اداره در دوره ی توسعه نیز اشاراتی داشته اند.

در ادامه جناب آقای حجة الاسلام دکتر هادی به ایراد سخنرانی پرداختند و نکاتی را راجع به وکالت و جایگاه در دادرسی منصفانه بیان نمودند از جمله اینکه:


موضوع وکالت یکی از ارکان دادرسی منصفانه است. دادرسی منصفانه بدون وکالت امکان‌پذیر نیست. جایگاه وکیل و تضمین حق دسترسی به وکیل در اسناد داخلی و اسناد بالادستی تصریح شده است. دسترسی به وکیل و حضور وکیل در دادگاه‌ها نه تنها یک حق بلکه اصلی حقوقی است.

سپس جناب آقای عبدلیان پور ضمن خوشامد گویی و خیر مقدم خدمت مدعوین محترم و تشکر از اداره ی آموزش و پژوهش مرکز، نکاتی چند راجع به گسترش پژوهش اظهار داشتند از جمله اینکه:

استفاده از همه ظرفیت‌‌ها برای گسترش پژوهش، وجه تمایز مرکز وکلا از نهاد موازی می‌شود.
پژوهش برای من بسیار مهم است و از اولین افرادی بودم که از پژوهشگران دعوت کردم و به جد تاکید کردم که این موضوع در مرکز پیگیری شود.

و در آخر سرکارخانم دکتر آزاد از حقوق زنان در جامعه نکاتی را بیان داشتند.

در پایان این مراسم کتب برتر رونمایی و از آثار پژوهشی برتر استان ها و سمینار های برگزیده تقدیر بعمل آمد.